Promocja!

Podstawy Charakterystyki Energetycznej Budynków

99,00  z VAT

Kurs ekspresowy z zakresu podstaw charakterystyki energetycznej budynków. Przy obecnych, zwiększonych wymaganiach WT2021 każdy inżynier na budowie powinien te podstawy znać.

Aktualizacja! W ramach kursu jest opisany także wpływ instalacji fotowoltaicznej w różnych systemach rozliczania na charakterystykę energetyczną budynku.

Kurs dostępny online 24h na dobę, w dowolnej przeglądarce internetowej.

Jeżeli chcesz, prześlemy Ci powiadomienie o promocjach na kursy

Jesteś studentem, bądź świeżym absolwentem? napisz na kontakt@pibz.pl nazwę uczelni i nr legitymacji/indeksu a prześlemy Ci kod zniżkowy na 50%.

SKU: course-7 Kategoria:

Opis

Kurs Podstawy Charakterystyki logoW dobie istotnie wyższych wymogów wobec efektywności energetycznej budynków każdy inżynier na budowie powinien znać Podstawy Charakterystyki Energetycznej Budynków. Tylko świadoma współpraca w tym zakresie zagwarantuje spełnienie warunku nieprzekroczenia EP – zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną budynku.

Rozporządzenie o warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie wprowadziło wyższe wymagania w zakresie efektywności energetycznej budynków od 1.01.2021 r.

Wymagania stają się na tyle wymagające, że samo doprowadzenie przegród budowlanych do nowych warunków często nie będzie wystarczające aby spełnić wymagania w zakresie zapotrzebowania na energię – EP. Na ile współczynniki U przegród stosunkowo łatwo ustalić i zweryfikować, to aby sprawdzić spełnienie warunku EP należy przeprowadzić obliczenia zgodnie z Metodologią obliczania charakterystyki energetycznej budynków. Współczynnik EP odzwierciedla zarówno jakość przegród, jak standard urządzeń i dobrane źródła energii.

Warto zwrócić uwagę na to, że coraz trudniej przejść pod poprzeczką EP i charakterystyki energetyczne obliczone po procesie projektowym, bądź po budowie mogą obnażyć źle przyjęte założenia i konieczność wprowadzenia zmian. Te zmiany mogą wiązać się ze zmianą zakresu wykonawcy lub przebudową.

 

UWAGA! Kurs online jest dostępny 24h na dobę, można go przeprowadzić w dowolnym momencie.

Kurs online polega na wyświetlaniu kolejnych kart z wykładami w przeglądarce i odpowiadaniu na pytania mające na celu utrwalenie wiedzy.

 

W ramach tego kursu poznasz:

1. Podstawowe informacje i obowiązujące przepisy.
2. Rodzaje i nośniki energii występujące w charakterystyce energetycznej.
3. Graniczne wartości EP
4. Bilans energetyczny
5. Zawartość opisu projektowanej charakterystyki energetycznej.
6. Analiza wykorzystania efektywnych systemów alternatywnych.

Kurs powstał we współpracy z DECOB, doświadczonej w obszarze charakterystyki energetycznej.

Informacje dodatkowe

nazwa_na_fakturze

Udział w kursie Podstawy Charakterystyki Energetycznej Budynków – Kurs ekspresowy

pkwiu

85.59.19.0