Certyfikacja LEED 2009 może trwać dłużej

certyfikacja leed - logoOrganizacja USGBC poinformowała, że certyfikacja leed w systemie 2009 może zostać przedłużona. Dotyczy to projektów już zarejestrowanych w tym systemie. Aktualna data zgłoszenia dokumentów to 31.06.2022 r. W układzie weryfikacji dwuetapowej możliwe jest złożenie dokumentów dla weryfikacji etapu projektowego w tej dacie i dalsze procedowanie z etapem wykonawczym przez kolejne 18 m-cy. Dzięki temu możliwe jest ukończenie procesu certyfikacji projektów wstrzymanych przez pandemię.

Projekty w wersji 2009 wciąż mają niemały udział w certyfikacji. Do końca były popularne z powodu mniejszych wymagań. Certyfikacja w systemie LEED v4 jest bardziej wymagająca, dlatego że trudniej w niej uzyskać dobry wynik.

Jeżeli uczestniczysz w projekcie LEED w systemie 2009, lub nowszym, poszerz swoją wiedzę i zyskaj certyfikat ukończenia kursu Praca z Projektami LEED. W trakcie kursu dowiesz się na co zwracać uwagę i jakie dokumenty należy przygotować. Nieprzewidzenie odpowiednich dokumentów i informacji może skutkować utraceniem możliwości uzyskania certyfikatu.